poniedziałek, 12 sierpnia 2013

WGP: Porażka Polek z Japonią

W ostatnim meczu grupy H rywalizującej w Płocku reprezentacja Polski uległa Japonii 0:3. Nasze siatkarki zagrały nieco lepiej niż dzień wcześniej przeciwko Niemkom, jednak to nie wystarczyło na pewnie grającą drużynę z Azji.

Set pierwszy pokazał, że podopieczne Piotra Makowskiego mają kilka poważnych problemów, a głównym z nich jest dobre przyjęcie zagrywki przeciwniczek. Dwoma asami serwisowymi popisała się liderka japońskiej drużyny – Saori Kimura, a jednym odpowiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata. Pewnie grające Japonki nie miały problemów z wyprowadzeniem akcji i zbudowały kilkupunktową przewagę. Trener polskiej reprezentacji sięgnął po zmiany, m.in. słabo grającą w przyjęciu Karolinę Różycką zastąpiła Ewelina Sieczka. Mimo dwóch punktowych bloków w końcówce, Azjatki pewnie zwyciężyły w tej partii 25:19.

Druga odsłona rozpoczęła się od dobrej gry Polek, które świetnie broniły ataki przeciwniczek i kończyły kontry. Coraz większe zmęczenie dawało się we znaki Katarzynie Skowrońskiej, która miała poważne problemy ze skończeniem akcji. Motywacje Piotra Makowskiego przyniosły efekt w postaci 3-punktowej przewagi na drugiej przerwie technicznej. Po czasie znów namnożyły się niedokładności w przyjęciu, dodatkowo zabrakło zdecydowania w ataku, co natychmiast wykorzystały siatkarki z kraju Kwitnącej Wiśni. Przy wyniku 22:22 gra toczyła się punkt za punkt, jednak nadal nie było kończącego ataku i set zakończył się przegraną do 24.

Trzeci set to ciągle te same błędy. Polkom brakuje zdecydowania w ataku, miękkie przebicia świetnie podbijają Azjatki i kończą kontry. Punkt z zagrywki dokłada Saori Kimura, a rewanżuje się Agnieszka Kąkolewska. Dwa błędy Japonek zmniejszają przewagę i dają jeszcze nadzieję polskim kibicom, jednak powielają się wcześniejsze błędy w przyjęciu. Przy wyniku 14:21 boisko opuszcza Kąkolewska, a zastępuje ją Maja Tokarska. Piłkę meczową kończy Saori Kimura posyłając kolejnego asa z zagrywki.

Wynik 3:0 z Japonkami nie napawa optymizmem. Na podopieczne Piotra Makowskiego czekają jeszcze trzy mecze w World Grand Prix przeciwko Chinom, Serbii oraz Argentynie. Polskim kibicom pozostaje mieć nadzieję, że siatkarki poprawią swoje wyniki w kolejnych meczach i zmażą niechlubne wspomnienia z ostatniego weekendu.